Galeria

Lniany Sklep - sklep internetowy

Welcome to visit Linen Fashion internet store.

Copyright © 2019 All rights
belong to J.S.C. "Siulas"

Wszystko o lnie

Kwitnące pole lnu latem
Czesanie włókna lnianego
Przędza lniana nawinięta na szpule

Len – dziecko przyrody. Na początku lata niebiesko kwitnące pola zachwycają każdego, kto jest świadkiem tego cudownego zjawiska. Dojrzały len zostaje wyrwany, związany w snopy i dokładnie wysuszony.

Do naszej fabryki trafia włókno lniane, które zostaje maszynowo wyczesane i przyszykowane do przędzenia.

Przędzenie odbywa się na mokro, a wyprzędzione nici zostają nawinięte na plastikowe szpule. Następnie przędzę lnianą barwimy na potrzebny kolor.

Warsztat tkacki w czasie pracy
Gotowe produkty ze lnu
 

W tkalni zakładu mamy maszyny do tkania zwykłego i żakardowego. Z kolorowej przędzy możemy wytkać tkaniny o tysiącach różnych wzorów. Wytkane tkaniny możemy dodatkowo poddać zmiękczeniu w sposób mechaniczny albo chemiczny. Ostatnio możemy Naszym Klientom zaproponować prane tkaniny, które są miękkie i po kolejnych praniach się nie skurczą.

Z tkanin lnianych możemy uszyć najróżniejsze produkty: ubrania, szaliki, szlafroki, bieliznę pościelową, obrusy, serwetki, ręczniki, zasłony itd. Możliwe jest zastosowanie najróżniejszych elementów dekoracyjnych: lniane koronki, mereżkowanie. Możemy też zaproponować ozdobienie produktu wyhaftowanym logo firmy albo wybranym napisem.