AB Siūlas PL

O nas

Od ponad 80 lat nasza działalność jest związana ze lnem. Jesteśmy w rejonie Biržai jednym z największych zakładów – zatrudniamy ponad 300 osób.

Nazwa spółki „Siūlas“ pochodzi od litewskiego wyrazu siūlas, czyli nić. Nic dziwnego – zakład co dzień przędzie przędzę lnianą. Nasze życie ciągle toczy się wokół lnu.

Nasza struktura organizacyjna jest zintegrowana pionowo, co oznacza, że całą naszą działalność można podzielić na 6 podstawowych etapów:

  1. przędzenie przędzy lnianej
  2. tkanie tkanin
  3. modelowanie
  4. farbowanie
  5. wykańczanie
  6. szycie
O nas 1

Wszystkie etapy produkcji wykonujemy sami, dlatego możemy cały proces poddać kontroli i uniknąć błędów, co zapewnia jakość końcową produktu.

Wśród naszych konkurentów wyróżnia nas wyjątkowy sposób produkcji – 95% naszych tkanin tkamy z wcześniej barwionej przędzy. Taki sposób produkcji jest lepszy, ponieważ tkaniny wytkane z kolorowej przędzy są bardziej jakościowe niż te, które są barwione po wyprzędzeniu. Przędza równiej i lepiej niż wytkana tkanina wpija barwnik, a tkanina wytkana z kolorowej przędzy nie tylko wygląda o wiele piękniej, ale i dłużej zachowuje pierwotną barwę.

W zależności od życzenia Klienta możemy zaproponować lnianą przędzę: białą, niebarwioną (kolor naturalnego włókna lnianego) albo barwioną na kolorowo; tkaniny lniane albo lniano – bawełniane; szyjemy różnorodne produkty konfekcji kuchennej, a także bieliznę stołową i pościelową, zasłony i firanki, ubrania oraz akcesoria. Nasza produkcja jest znana i rozpoznawana w świecie: sprzedajemy produkcję lnianą do ponad 25 krajów, a podstawowi nasi Klienci to: USA, Japonia, Belgia, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Skandynawia, Australia.

Jeżeli chcesz mieć lniany produkt o najwyższej jakości – zwróć się do nas. Współpracujemy i z osobami fiycznymi, i z dużymi firmami. Nasz sposób planowania produkcji pozwala nam na wyprodukowanie zarówno indywidualnego zamówienia, tak i masowego produktu. Jeżeli masz ideę, a nie wiesz, czy można ją urzeczywistnić – zwróć się do nas. Z przyjemnością rozważymy nasze możliwości udzielenia pomocy. Mamy nadzieję, że każdy, kto się do nas zwróci, a także Klienci naszych Klientów będą zadowoleni z naszych produktów.